Hlavní obsah
Foto: Novinky

Evropa má novou kancelář pro boj s hackery

Na konci minulého týdne otevřela tajná služba USA v Evropě novou kancelář pro boj s kybernetickými zločinci. Američané umístili bezpečnostní centrum do Tallinnu v Estonsku, protože tato země byla v minulých letech opakovaně terčem hackerských útoků. Například v roce 2007 se počítačovým pirátům podařilo narušit provoz internetových stránek médií, bank, ministerstev i vládních stran.

Foto: Novinky
Evropa má novou kancelář pro boj s hackery

Čtyřčlenný personál nové kanceláře nebude mít žádné justiční pravomoci, bude jen nabízet rady a výcvik estonským, lotyšským a litevským bezpečnostním silám v boji s kyberzločinem. Zaměří se rovněž na praní špinavých peněz a identifikaci zlodějů.

Estonský ministr spravedlnosti Kristen Michal označil boj proti elektronickému zločinu za jednu z priorit vlády.

Tajná služba Spojených států byla založena v roce 1865, patří tak nejstarším bezpečnostním agenturám v USA, připomněla AP. Jejím hlavním úkolem je ochrana amerického prezidenta a jeho rodiny, vyšetřuje ale také případy padělání měny nebo zneužívání platebních karet.

Deset nejzajímavějších programů pro boj s hackery

Počítačoví podvodníci jsou velice aktivní a vynalézaví. Podle statistik antivirové společnosti McAfee vznikne denně přibližně 60 tisíc škodlivých programů, což je čtyřikrát více než v roce 2007. Jen od začátku letošního roku tak vzniklo přes 14 miliónů virů, trojských koňů a dalšího počítačového smetí. Zabezpečení svého PC by tak letos nikdo neměl podceňovat. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků