Hlavní obsah

Děravý Explorer záplatují externí firmy

Bezpečnostní společnosti se v poslední době předhánějí s uváděním záplat, které opravují slabá místa v prohlížeči Microsoft Internet Explorer. Jeho výrobce totiž aktualizaci neuvede dříve než 11. dubna.

Děravý Explorer záplatují externí firmy

Firmy zabývající se výrobou bezpečnostních nástrojů shodně uvádějí, že v současné době existuje několik set speciálně upravených stránek, které dokáží využít chyb v IE 6 a napadnout přes ně počítač.

V průběhu března byly v prohlížeči Internet Explorer nalezeny tři bezpečnostní mezery. Pomocí nejzávažnější z nich lze plně ovládnout napadený počítač. Stačí jen, aby se jeho uživatele přihlásil na upravenou webovou stránku. [celá zpráva]

Bezpečnostním problémem webového prohlížeče Microsoft Internet Explorer 6 jsou postiženi všichni uživatelé operačního systému Windows XP, nehledě na to, zda mají či nemají nainstalován poslední balík Service Pack 2 a nejnovější sérii záplat.

Záplatu, která tento problém řeší, již uvedly nezávisle na sobě dvě firmy - eEye Digital Security a Determina. Microsoft však instalaci záplat třetích stran nedoporučuje - neprošly totiž jeho schvalovacím a ověřovacím procesem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků