Hlavní obsah

České televizi přestaly fungovat internetové stránky

Internetové stránky České televize ve čtvrtek večer přestaly fungovat. Nedostupný byl jak web ČT24, tak stránky ceskatelevize.cz. Mluvčí Michaela Fričová pro Novinky uvedla, že uživatelé mohou mít s připojením problémy. Zatím není jasné, jestli se jedná o DDoS útok, kterým čelí Česko už od pondělí.

České televizi přestaly fungovat internetové stránky

Česká televize (ČT) situaci prověřuje. „Intenzivně zjišťujeme příčiny, zatím nemůžeme říct nic dalšího,“ uvedla mluvčí Michaela Fričová.

První informace o tom, že dochází k problémům s připojením na weby ČT, se podle ní objevily kolem půl osmé večer.

O dvě hodiny později připojení stále ještě kompletně nefungovalo. Česká televize se uživatelům svých internetových služeb omluvila. „S ohledem na rozsah a komplexnost webu ČT nelze v tento moment s přesností říct, jaké byly příčiny výpadku internetových stránek. Nevylučujeme ani možnost dalšího výpadku,“ napsala mluvčí Michaela Fričová v tiskovém prohlášení.

Správci serverů se s útoky typu DDoS potýkají od začátku tohoto týdne, kdy si počítačoví piráti vzali na mušku zpravodajské servery, v úterý si pak technici poradili s útokem na portál Seznam.cz. Ve středu pak zkolabovalo internetové bankovnictví. [celá zpráva]

Policie prověřuje současné útoky na weby v ČR pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný přístup k počítačovému systému. Zabývá se jimi také Bezpečnostní informační služba (BIS). [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků