Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Nikoliv ruští hackeři, k datům čtyř miliónů Britů se zřejmě dostal patnáctiletý irský kluk

Když experti britské policie konečně odhalili pravděpodobného strůjce hackerského útoku, který ohrozil data čtyř miliónů uživatelů jednoho z největších poskytovatelů telekomunikačních služeb v zemi, nevěřili svým očím. Za útokem nestáli ruští přívrženci Islámského státu, jak se původně obávali, nýbrž teprve 15letý chlapec.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Nikoliv ruští hackeři, k datům čtyř miliónů Britů se zřejmě dostal patnáctiletý irský kluk

„V pondělí 26. října okolo 16:20 policisté vyhověli žádosti o zatčení na adrese v County Antrim, v Severním Irsku. Zadrželi tam 15letého chlapce podezřelého z porušení zákona o zneužití počítače a převezli ho do vazby. Vyšetřování stále probíhá,“ řekl listu The Telegraph mluvčí místní policie.

A zatímco hoch má dost času na to, aby zpytoval svědomí v policejní cele, vedení společnosti TalkTalk musí rychle prověřit, zda zabezpečení svých informačních systémů nepodcenilo, konstatoval britský deník a upozornil, že se nezletilému hackerovi povedl jeden z nejničivějších útoků svého druhu v britské historii.

Setrvalé a sofistikované napadení

Útoky začaly minulou středu a společnost TalkTalk je Kybernetické jednotce Scotland Yardu nahlásila druhý den s tím, že jsou její weby vystaveny „setrvalému a sofistikovanému” napadení. Zatčení přišlo čtyři dny poté. [celá zpráva]

TalkTalk, která nabízí placenou televizi, pevné a mobilní telefonické spojení i připojení k internetu, informovala, že cílem útoku byly informace obsahující jména, adresy a bankovní údaje zákazníků.

"Zasáhnout to mohlo všechny naše zákazníky," upozornila již dříve generální ředitelka TalkTalk Dido Hardingová.

Momentálně firma podle tiskového vyjádření dělá vše pro to, aby data svých klientů znovu zabezpečila.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků