Hlavní obsah
Severokorejský vůdce Kim Čong-un s generály Foto: KCNA, Reuters

KLDR prý zdvojnásobila počet elitních kybernetických bojovníků

Severní Korea za poslední dva roky téměř zdvojnásobila počet svých elitních „kybernetických bojovníků” a vytvořila zahraniční základny k provádění hackerských útoků. Informovaly o tom úřady v Jižní Koreji, podle nichž má kybernetická bojová jednotka KLDR nyní 5900 příslušníků, zatímco před dvěma roky to byly asi 3000. Severní Korea takové informace odmítá.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un s generály Foto: KCNA, Reuters
KLDR prý zdvojnásobila počet elitních kybernetických bojovníků

"Komunistická země provozuje hackerskou jednotku pod záštitou ústředního špionážního úřadu," citovala jihokorejská agentura Jonhap nejmenované vojenské zdroje. Podle jejich informací severokorejští hackeři provádějí kybernetické útoky ze zahraničních základen v zemích, jako je Čína.

V posledních letech hackeři zaútočili s pomocí virů a dalšího škodlivého softwaru na jihokorejské vojenské instituce, banky, vládní agentury, televizní stanice i zpravodajské servery. Vyšetřování dvou posledních velkých útoků došlo k závěru, že pocházely z KLDR.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Severní Korea ale jakékoli zapojení do podobných akcí popírá a obviňuje Soul, že je úmyslně vymýšlí ve snaze rozdmýchat vzájemné napětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků