„Podnikli jsme kroky k řešení tohoto incidentu okamžitě po jeho odhalení," uvedla společnost HEI. Dodala, že přesunula zpracovávání platebních karet na samostatný systém, který je oddělený od zbytku její sítě. Software instalovaný hackery deaktivovala a nyní pracuje na rekonfiguraci různých částí sítě a platebních systémů s cílem posílit jejich bezpečnost, napsala agentura AP.

Údaje hostů byly podle společnosti HEI zřejmě sbírány od začátku loňského prosince do konce června. V některých hotelech mohl sběr údajů začít dokonce již v březnu 2015.

Firma HEI uvedla, že nadále spolupracuje s úřady při vyšetřování tohoto incidentu. Vyzvala osoby, které v jejích hotelech použily platební kartu, aby překontrolovaly, zda se na jejich účtech neobjevují nesrovnalosti či neobvyklá aktivita. V současnosti je již podle firmy používání platebních karet v jejích hotelech bezpečné.

Jak bránit PC a mobily proti hackerům

Počítačoví piráti neustále hledají nové cesty, jak se lidem dostat do počítače. Propašovat škodlivé kódy se přitom stále častěji snaží také do mobilů a tabletů. Jak se proti takovým nezvaným návštěvníkům bránit?

Do mobilních zařízení se snaží kyberzločinci dostat prakticky stejným způsobem jako do klasických počítačů. Hledají chyby v nejrůznějších aplikacích a operačních systémech, které by jim dovolily propašovat záškodníka na cizí přístroj.

Hackeři také spoléhají na to, že uživatelé rizika podceňují. Na klasických počítačích provozuje antivirový program prakticky každý, u mobilů a tabletů tomu tak ale není. Počítačovým pirátům tak nic nestojí v cestě. [celá zpráva]