Finální podobu své virtuální helmy odhalila společnost Sony v polovině března. Tehdy se však hovořilo pouze o tom, že novinka bude kompatibilní s televizní konzolí PlayStation.

Viceprezident společnosti Sony Masayasu Ito se však v rozhovoru pro server Nikkei nechal minulý týden slyšet, že vedení japonského podniku zvažuje možnost zpřístupnění headsetu PlayStation VR i pro počítače.

PlayStation VR

PlayStation VR

FOTO: archív výrobce

V praxi by to tak znamenalo, že hry by s novou technologií, která má klasické monitory odsunout na druhou kolej, fungovaly také na strojích s operačním systémem Windows. Hráči, kteří nedají dopustit na hraní na PC a konzolemi opovrhují, by tak nově mohli patřit pod křídla Sony.

Japonský gigant by tak získal navrch v konkurenčním boji se společnostmi Microsoft a Nintendo, které také usilují o každého hráče na trhu. Koneckonců první jmenovaná společnost podobnou taktiku již nějaký ten pátek využívá – se svými zařízeními Microsoft cílí na herní příznivce PC i konzolí.

Jeden displej, dva různé obrazy

Headset PlayStation VR ukrývá 5,7palcový OLED displej, který pro každé oko zobrazuje jiný obraz. Právě díky tomu a dalším senzorům, které jsou schopny monitorovat pohyb uživatele, pak headset dokáže navodit dojem virtuální reality.

Každé oko zobrazí obraz o velikosti 960 x 1080 pixelů. Díky tomu by všechny scény ve hrách i při sledování filmů měly být krásně jemné a ostré.

PlayStation VR

PlayStation VR

FOTO: archív výrobce

V době uvedení virtuální helmy od Sony na trh budou k dispozici desítky her. Ty se jednoduše nahrají do PlayStationu 4 (a nově patrně také do PC), se kterým bude headset komunikovat. Hráč pak tituly bude ovládat prostřednictvím klasického ovladače DualShock, případně pomocí klávesnice.

Jak přesně novinka od společnosti Sony funguje a co umí, se dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Na pultech obchodů se helma PlayStation VR měla objevit letos na podzim za cenu okolo 11 000 korun.