„Na Facebooku se objevila reklamní kampaň směřující na falešný facebookový účet mBank,“ uvedl Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.CZ.

V kampani tvrdí kyberzločinci klientům mBank, že je k dispozici nová verze internetového bankovnictví. Ta má být údajně bezpečnější a zároveň přehlednější než aktuálně dostupná verze.

Ukázka podvodné reklamy na Facebooku, kde se kyberzločinci vydávají za zaměstnance mBanky.

Ukázka podvodné reklamy na Facebooku, kde se kyberzločinci vydávají za zaměstnance mBanky.

FOTO: repro mBank

Ve skutečnosti jde však o podvodné stránky, jak již potvrdili i zástupci banky. „Velice podobné stránky těm našim připomínají přihlášení do internetového bankovnictví mBank a mají jediný cíl – získat vaše přihlašovací údaje. Stránka je napojena i na facebookové stránky, které se také podobají těm našim,“ stojí v prohlášení mBank.

Banka přitom podobným způsobem s klienty nikdy nekomunikuje. „MBank po vás nikdy nebude chtít sdělovat přístupové údaje, hesla, převody peněz na účty jiných osob apod. Pokud se s podobným požadavkem na internetu setkáte, nereagujte na něj,“ varovali zástupci banky.

„Důrazně žádáme každého, kdo se přihlásil přes podezřelou phishingovou stránku, aby okamžitě volal mLinku na čísle 222 111 999 a vše nám nahlásil. Pro vaši bezpečnost si změňte heslo do internetového bankovnictví,“ uzavřeli zástupci mBank.