Skupina Impact Team podle serverů Wired či Ars Technica odeslala na síť 9,7 gigabajtu dat, která mají obsahovat e-mailové adresy přihlášených uživatelů, jejich profily, erotické preference či detaily o platbách kreditní kartou. Impact Team podle svého tvrzení odeslal tyto údaje na skryté servery, které jsou často využívány jako platforma k nelegálním aktivitám, jako je prodej zbraní či drog, a nejsou běžně přístupné.

Důvodem odeslání dat je podle hackerů fakt, že mateřská společnost Avid Life Media seznamku Ashley Madison a jí podobnou Established Men neuzavřela, přestože útok na první zmíněnou byl oznámen už před měsícem. [celá zpráva]

Seznamka, jež má po celém světě 37 miliónů klientů, podle útočníků, kteří se pasují do role obránců morálky, umožňuje nevěru a korupci. Její uživatelé si údajně anonymitu nezaslouží, protože jsou „nevěrnými špinavci.“

Adresy z Vatikánu i OSN

Z odeslaných údajů vyplývá, že k seznamce přistupovali uživatelé i prostřednictvím e-mailů z vatikánských adres či adres OSN. Mají mezi nimi být i bankéři či úředníci z Británie i USA.

Skupina uvedla, že mnoho uživatelských profilů je falešných a že 90–95 procent z nich jsou ve skutečnosti muži. Podle ní také Avid Life Media nedostála svému ujištění, že za poplatek trvale smaže nežádoucí profily, ty jsou prý stále dohledatelné.

Avid Life Media útok hackerů na seznamku potvrdila a uvedla, že na odhalení útočníků spolupracuje s policií. Odeslání dat komentovala pouze citací prohlášení Impact Teamu.