FBI zahájila vyšetřování začátkem září, když unikla první část snímků, na nichž byla například hvězda seriálu Hunger Games Jennifer Lawrencová. V sobotu americké sdělovací prostředky oznámily, že se na sociálních sítích objevila další série fotografií, na nichž jsou mimo jiné také herečka Vanessa Hudgensová či americká fotbalová hvězda Hope Solová.

„Vyšetřování FBI v případu nezákonného vniknutí a krádeže dat z počítačů pokračuje,“ řekla mluvčí úřadu Laura Aimillerová. „Apelujeme na všechny případné oběti, aby kontaktovaly vyšetřovací úřady."

Jak ochránit fotky v mobilu, aby se k nim nedostali hackeři

Elektronika je rok od roku chytřejší. Výrobci se však neustále snaží její používání zjednodušit, aby se uživatel nemusel o nic starat. To ale v konečném důsledku může napáchat více škody než užitku, jak ukázala kauza hackera, který získal přístup k intimním fotografiím desítek celebrit.

Podle FBI, která únik fotografií řeší, se kybernetický zločinec k lechtivým snímkům dostal prostřednictvím cloudových služeb. Právě tuto technologii využívá většina chytrých telefonů a počítačových tabletů. Už při prvním spuštění nabízí uživateli možnost zálohovat kontakty, zprávy, fotografie a další soubory automaticky na vzdálený server (cloud).

To se hodí především v případě, kdy mobil nebo tablet ztratíte. Do nového přístroje jednoduše zadáte své přístupové údaje, všechna data máte okamžitě zpět a o nic nepřijdete. Jenže cloud představuje také jisté riziko, na které již bezpečnostní experti pravidelně poukazují několik posledních let. [celá zpráva]