Podle Symantecu ale nejsou uživatelé ohroženi, protože zveřejněné zdrojové kódy se vážou ke staré verzi programu. Hackeři ale oponují s tím, že i nejnovější antivirový software Norton využívá jako svůj základ právě tato data.

Zveřejněním zdrojových kódů chtějí hackeři podpořit Američana Jamese Grosse, který na Symantec podal žalobu za údajné zastrašování spotřebitelů. Podle něj Symantec spotřebitelům nabízí zkušební verzi antivirového programu, který při použití naskenuje systém a pak oznámí, že na počítači uživatele byly zjištěny bezpečnostní hrozby.

Software je podle žaloby upraven tak, že hlášení o bezpečnostních hrozbách vydá bez ohledu na to, zda v počítači jsou, anebo ne. Žaloba tak naznačuje, že Symantec se snaží svůj software prodávat pomocí zastrašování. [celá zpráva]

Mluvčí společnosti Symantec uvedl, že firma skupinu programů Norton Utilities 2006 už neprodává, ani nepodporuje. "Současná verze programů Norton utilities byla zásadně přebudována a s programem Norton Utilities 2006 už nesdílí žádnou část kódu," řekl. Firma také potvrdila, že se někdo zmocnil části jejího zdrojového kódu, informace ale prý nepocházejí ze serverů firmy a její síť nebyla kompromitována.