Na serverech údajně odcizili data o jednom miliónu uživatelů, z nichž některá hackeři zveřejnili na webu. Jsou mezi nimi osobní jména, poštovní i e-mailové adresy a hesla. Skupina oznámila, že nemá dostatek nástrojů k tomu, aby zcizená data publikovala v celém objemu.

"Na jeden zátah jsme dostali všechno," chlubí se na svém webu hackeři. "Proč tak důvěřujete firmě, která si dovolí dát se všanc tak jednoduchému útoku?"

Letos v dubnu hackeři získali z herní sítě Sony PlayStation obrovský objem soukromých dat a japonskému koncernu výrazně zkomplikovali život. Napadli přes 100 miliónů zákaznických účtů a podnik musel službu odpojit. Ve Spojených státech, Evropě a části Asie byla služba obnovena právě ve čtvrtek, kdy skupina LulzSec ohlásila svůj nový útok.

Na konci května firma odhalila také útok na softwarové zabezpečení 8500 uživatelských účtů svého řeckého hudebního serveru. [celá zpráva]

Vedení firmy Sony ve čtvrtek oznámilo, že o prohlášení hackerů ví a údajný útok prošetřuje.

Jak se zdarma bránit proti hackerům a virům

Odborníci tvrdí, že na světě je počítačovým virem nebo jiným škodlivým programem nakažen každý třetí počítač, který je připojen k internetu. Snaha internetových podvodníků, kteří viry programují, je jasná – chtějí získat identitu a peníze majitele počítače. Bránit se jim přitom lze i úplně zadarmo.

Podle bezpečnostních expertů za takto vysoké číslo infikovaných počítačů může především to, že lidé ve většině případů podceňují zabezpečení svého operačního systému.  [celá zpráva]