Klávesnice diNovo Edge vychází z návrhu předchůdce diNovo Media Desktop. Novinka diNovo Edge se však liší v několika ohledech - předně je její povrch velmi lesklý, kryt je vyříznut laserem z jediného poloprůsvitného dílu materiálu Plexiglas a vsazen do rámu z broušeného hliníku. Tloušťka této bezdrátové klávesnice, která je vybavena technologií Bluetooth, je přibližně 19 milimetrů.  

Systém Touch Disc, který je součástí klávesnice a jenž reaguje na dotek, slouží k navigaci a rolování. Pohybem prstu po disku se příslušně pohybuje kurzor na obrazovce monitoru, kruhový pohyb po obvodu TouchDisku lidem umožňuje dokumenty posunovat ve vodorovném i svislém směru.

Nad TouchDiskem našel domov posuvník pro ovládání hlasitosti. Na levé straně klávesnice se nacházejí tři "zoom" tlačítka - zvětšení, zmenšení a skutečná velikost.

Poloprůsvitný povrch klávesnice umožňuje dynamicky podsvěcovat ikony zapuštěné v úrovni povrchu klávesnice, které jsou jinak neviditelné. Stiskem funkčního tlačítka se rozsvítí ikony sekundárních významů funkčních kláves, včetně prvků pro ovládání médií a kláves pro přímé spouštění aplikací. Jakmile se funkční tlačítko uvolní, ikony nad funkčními klávesami zmizí a horní panel klávesnice je opět černý.

Dobíjecí diNovo Edge se dodává spolu stylovým stojánkem, který slouží jednak jako dobíjecí základna a jednak jako místo pro ukládání klávesnice: při vložení do stojánku spočívá klávesnice svisle kolmo ke stolu. Dvouhodinové nabíjení vystačí na dvouměsíční výdrž baterií klávesnice, tvrdí Logitech.

Štíhlá diNovo Edge bude k dostání ve Spojených státech a v Evropě počátkem listopadu. Její doporučená cena se v ČR odhaduje na 5.990,- Kč s daní.