Kremen si totiž původně tuto adresu zaregistroval u společnosti Verisign, tehdy ještě vystupující pod názvem Network Solutions. Cohen údajně zaslal Verisignu padělaný dopis se žádostí, aby doména sex.com byla převedena na jeho jméno. Verisign tak učinil, aniž by pravost dopisu jakkoli ověřoval. Podvodník Cohen pak z domény vytvořil superúspěšné pornografické stránky s rekordní návštěvností.

Kremen zdaleka nemá vyhráno

Cohen by nyní měl Kremenovi zaplatit škodu 65 miliónů amerických dolarů. Získání peněz však bude zřejmě další bitvou, neboť podvodník utekl před spravedlností do Mexika.

Verisign se také asi jen těžce dá přesvědčit, aby uznal svoji vinu. Trvá totiž na tom, že název domény není legálním vlastnictvím, a proto ho nikdo nemůže vinit za její špatný převod. Pokud však se svým tvrzením neuspěje před soudem, mohlo by ho to stát až 100 miliónů liber.

Precedens pro další spory

Právní experti se shodují, že výrok soudu je historickým milníkem v oblasti vlastnictví internetových adres, neboť učinilo společnost Verisign zodpovědnou za neoprávněné převedení domény na jiného majitele. Vlastníkům internetových adres tak byla přiřknuta stejná práva, jaká mají vlastníci "skutečných" nemovitostí. Rozsudek se zřejmě stane precedentem pro podobné spory ohledně vlastnictví internetových domén.