Novinky z domova

  • V pražské herně BattleZone se uskutečnilo finále domácí kvalifikace World Cyber Games, kam si zajistilo postup osm nejlepších v každé z pěti disciplín. Vítězství a možnost reprezentovat ČR na WCG vybojovali SkyRiders (Counter-Strike), ACT-Giacomo (Warcraft III), ACT-Dark_Caleb (Starcraft: Broodwar), nEph.Queen (NFS: Most Wanted) a eSuba|el-Diablo (FIFA 06).
  • Do Finále Mistrovství ČR v PC hrách na Invexu zbývá ještě necelý měsíc, ale v těchto dnech již známe všechny postupující v Counter-Striku, Warcraftu III, Starcraft: Broodwaru, Quake 4 a Vietcongu. U ostatních her seriálu MČR probíhají poslední boje o kvalifikační sloty, finalisté budou známi 30. září. 
  • S předchozí zprávou souvisí, že i letos budou mít sázející možnost tipovat výsledek turnaje v Counter-Striku na Finále MČR - InvexCupu, a to u sázkové společnosti Fortuna. Již teď musí týmy oznámit své soupisky, poté budou sestaveny kursy. V nabídce Fortuny se CSko objeví počátkem října.
  • Česká reprezentace ve hře Starcraft pokračuje ve velmi dobrých výkonech, tentokrát to odnesli Němci a Poláci, konkrétně jejich "B" výběry. Nad Polskem Češi vyhráli v rámci soutěže e-World cup těsně 3:2, nad Německem pak 4:2 v přátelském zápase.

Mistrovství ČR v PC hrách 2005 - jak to bude na Invexu vypadat letos?
Foto: www.progamers.cz

 

Novinky ze světa

  • Nejen v České republice, ale i na Slovensku mají za sebou kvalifikaci na turnaj World Cyber Games. Ani u našich slovenských bratrů k žádnému významnějšímu překvapení nedošlo, kvalifikační sloty si vybojovali defeaters (CS), SGC.Doran (W3), uT)Maix (SC:BW) a dfs.stephan (FIFA).
  • V dalekém Singapuru se uskuteční první letošní turnaj pod taktovkou organizace Cyberathlete Professional Series - CPL Singapure. Hrát se budou převážně dvě hry, Counter-Strike a Quake 3, celková dotace dosahuje 31 000 amerických dolarů.
  • Jeden z předních světových multiklanů Ninjas in Pyjamas přišel o svou Warcraft III sekci, která se rozhodla nyní vystupovat pod názvem ONE-Gaming. První viditelný konflikt mezi oběma stranami nastal u příležitosti finále soutěže NGL-One, neboť NiP odmítli svým hráčům zaplatit letenky na místo konání.
  • Německá CS divize mousesports je už dlouhou dobu pojmem na světové scéně, zároveň platí, že přetáhne do svých řad prakticky každého kvalitního německého hráče. Zhruba před měsícem mouz halasně oznámili návrat legendárního hráče Johnny R., aby nyní před WCG usoudili, že jeho forma má ještě daleko do ideálu a místo něj na turnaj pojede mTw.Silver.

Vítězové slovenské WCG kvalifikace 2006 - defeaters.
Foto:
www.defeaters.eu

 

Rozhovor se dvěma účastníky World Cyber Games

Dvě z pěti her, které se hrály na české WCG kvalifikaci, jsou hry strategické, vítězi turnajů jsou borci z AMD Cyber Teamu - Michael "Giacomo" Hladík ve Warcraftu III a David "Dark_Caleb" Kučera. Oba dva si již atmosféru světových turnajů několikrát vyzkoušeli, přesto však měli co dělat, se jim to podařilo i letos. Co si o kvalifikaci i nadcházejícím turnaji myslí?

ACT-Giacomo při hře na české WCG kvalifikaci 2006.
Foto:
www.cyberteam.cz

Ahoj, gratuluju k úspěchu, čekal jsi to?
Caleb: Čau, dík. Nevím, jestli jsem to čekal, ale nepřipouštěl jsem si, že by to mohlo dopadnout jinak.
Giacomo: Ahoj, díky. Dalo by se říct, že celkem i jo, ale určitě jsem si dělal menší obavy s tím, že by mě mohl někdo nemile překvapit, když jsem dlouho neviděl ostatní hráče hrát a nevěděl jsem, co od nich čekat. Jelikož jsem se ale dost na tuto kvalifikaci připravil, tak jsem si také i dost věřil, a to si myslím, že bylo pro mě v některých hrách hodně důležité.

Který zápas byl nejtěžší?
Caleb:
Oba finálové zápasy s EnerGym a Lopatou byly docela těžké, s Lopatou jsem dokonce jednu mapu prohrál.
Giacomo: Nejtěžší byly asi hry s Bonecrackerem, který hraje poslední dobou docela pěkně a já se připravoval spíše na Humanica a Stelera, kteří oba hrají rasu Orků. Dalo by se říct, že jsem s oběma neměl větší problémy a trénink se mi vyplatil. S Bonem byly hry vyrovnanější, ale asi rozhodla má zkušenost.

Jak se ti hrálo? Jak se ti kvalifikace líbila?
Caleb: Hrálo se mi dobře, kvalifikace byla udělaná dobře, byla rychlá a jednoduchá.
Giacomo: Ze začátku se mi nehrálo vůbec dobře, ale říkal jsem si, že to je jen nějaký chvilkový výpadek a že to bude za chvíli dobrý a budu hrát tak, jak jen nejlíp dokážu. Tak se i potom stalo, když jsem do sebe dostal pár energetických nápojů :) Kvalifikace byla docela zanedbaná, což můžeme vidět na počtu zúčastněných hráčů (celkem 5 - pozn. red). Myslím si, že by se to dalo zvládnout určitě líp (aspoň tak jako minulý rok na Invexu).

ACT-Dark_Caleb se připravuje na WCG 2006.
Foto:
www.cyberteam.cz

Jakým způsobem se budeš připravovat na WCG?
Caleb:
No budu trénovat fakt hodně, nechci říkat nejaký časový úsek, ale doufám, že to bude víc jak 8 hodin denně.
Giacomo: Budu hodně trénovat a zkusím se do hry "zažrat" natolik, abych se na to soustředil pořád. Člověk má potom spoustu nápadů, a z takové výhry, kde jsem si jist, že jsem nevyhrál nějakým štěstím, se potom víc těším. A hlavně být dostatečně připravený je určitě jedna ze základních věcí, která vylepší psychiku. K tomu, abych natrénoval na všechny nejlepší hráče z celého světa je potřeba spousta času a já se tomu určitě pokusím věnovat co nejvíce.

Čeho chceš na světovém finále dosáhnout?
Caleb:
Postup ze skupiny a pár vítězství v pavouku by se mi líbilo. Ale hlavně chci zahrát naplno, abych byl spokojenej sám se sebou.
Giacomo: Minimálně bych chtěl skončit mezi prvními osmi. Takhle daleko jsem se totiž ještě nedostal. Myslím si, že na to mám, ale bude potřeba intenzivní příprava a taky trocha štěstí na soupeře ;) Pokud ovšem skončím lépe, tak určitě nebudu zklamaný.