Nový přístroj bude vybaven plochým displejem s uhlopříčkou 3,75 palců, tedy přibližně 9,5 centimetrů. Výrobek je opatřen FM tunerem, tedy funkcí, která není na na iPodech standardně dostupná. Celkem by pro přehrávač mělo být v době jeho uvedení na trh dokoupitelných na 13 dalších rozšíření.

Microsoft se snaží přehrávačem Zune konkurovat populárnímu iPodu a rovněž internetové prodejně digitální hudby iTunes, se kterou slaví Apple velké úspěchy. Zune si stejně jako iPod Video poradí s multimediálními soubory. Obecně se soudí, že Zune dovolí jednotlivé videonahrávky vyhledávat na internetu, rovněž je také sdílet s ostatními uživateli.

Hovoří se také o tom, že Zune bude propojitelný s herní konzolí Microsoft Xbox 360 a také (nepřekvapivě) s osobními počítači s operačními systémy Windows.

Zune má podle neoficiálních informací přijít na trh ve třech barevných provedeních. Jeho útroby budou skrývat pevný disk a rovněž Wi-Fi rozhraní, díky čemuž nebude problémem sdílet hudbu bezdrátově i s jinými majiteli přehrávače Zune.

Cena hardwarové novinky s 30GB diskem se odhaduje na 399 dolarů (asi 9200 korun). Spolu s přehrávačem uvede Microsoft i vlastní verzi internetové prodejny digitální hudby.