Microsoft odhalil schopnosti nového softwarového kitu při výstavě RoboBusiness and Exposition 2006, která se odehrála tento týden v Pennsylvánii.

Aplikace je určena všem výrobcům robotů, kteří chtějí pro tyto chytré mašiny psát vlastní aplikace. Zástupci Microsoftu uvedli, že v rámci jejich softwaru lze tvořit software jak pro velmi pokročilá robotická zařízení, tak pro ta nejjednodušší. Každý, kdo má zájem si novou programovou platformu Microsoftu vyzkoušet, ji najde na adrese http://msdn.microsoft.com/robotics.

Analytické firmy očekávají, že se výroba robotů brzy stane jednou z důležitých oblastí průmyslu. V příštích deseti letech má tento segment trhu generovat desítky miliard dolarů.

Některé robotické systémy již byly v současnosti nasazeny. Například v Iráku operuje skupina přístrojů, které prozkoumávají terén a pomáhají při pátrání po podezřelých osobách. [celá zpráva] Jiné například samočinně vysávají podlahu.

Postupem času by se měla mezi lidmi objevovat pokročilá zařízení, která pomohou s navigací osob, zastanou číšníky [celá zpráva], v nemocnicích nahradí práci sester, kdy budou sledovat pacienty pomocí vestavěných kamer, varovat personál nemocnice, pokud zjistí, že je s pacietem něco v nepořádku, rovněž by měly odpovídat na jednoduché dotazy.