Celkově působí "světleji" a svěžeji než stránky původní, které si stále lze prohlédnout na internetové adrese http://old.hrad.cz/

Na úvodní stránce nového prezidentského webu nechybí, podobně jako je tomu jinde ve světě, prezidentova fotografie. Návštěvník stránek tam rovněž nalezne odkaz na Klausovy osobní internetové stránky, jeho nejbližší pracovní plán i aktuální informace týkající se hradu a prezidenta. Na oficiálním webu Pražského hradu ale naopak chybí kontakt na kancelář exprezidenta Václava Havla, který tam mohli uživatelé internetu ještě před několika dny nalézt.

Podle řady názorů se nový prezident hlavně snaží odlišit od svého předchůdce. Prezidentskou kancelář tak například museli opustit někteří lidé, kteří byli veřejností spojováni s Havlem.

I z webových stránek je zřejmé, že Klaus se snaží dostát svému předsevzetí, že bude prezidentem opravdu všech občanů. Na stránkách http://hrad.cz je tak třeba i odkaz nazvaný Prezident pro mladé, kde jsou mimo jiné odpovědi na otázky jako třeba: "Proč potřebujeme prezidenta a vládu?"