Úspěch společnosti Sony na trhu s osobními a přenosnými počítači zaznamenává velké výkyvy. V současnosti na tom není PC divize Sony obzvláště dobře - o její výrobky je malý zájem. Firma se proto snaží dostat do počítačů prvky ze segmentu, v němž je úspěšná - tedy v prodeji televizí.

Do přístrojů linie L proto firma zabudovala jak širokoúhlou obrazovku, tak televizní tuner, nechybí ani možnost nahrávání vybraných pořadů. V mnohém se tak tato zařízení podobají například modelů společnosti Acer [celá zpráva] nebo Toshiby [celá zpráva].

Představený model Sony VGC-LA je postaven kolem 19" monitoru (uhlopříčka 48,3 centimetrů) s rozlišením 1680 x 1050 pixelů. Systém pohání dvoujádrový čip Intel Core Duo s frekvencí 1,66GHz. Do útrob počítače se vešlo také 512MB operační paměti a 200GB pevný disk. Z šasi přístroje vykukuje integrovaná videokamera a DVD vypalovačka.

Cena nových počítačů Vaio L začíná na 1400 dolarech (téměř 34 000 korun). Na japonský trh se tyto přístroje dostanou koncem dubna. Kdy se objeví na zámořském či evropském trhu zatím firma nesdělila.