Přepisovatelná Blu-ray média s kapacitou 25GB stojí o něco více - 25 dolarů.

Analytici nicméně očekávají, že se ceny záznamových disků nové generace budou postupně snižovat souběžně s tím, že je bude vyrábět více společností. Zástupci TDK dodali, že v prosinci uvedou na trh i oboustranná média s kapacitou 50GB s cenou do 48 dolarů (1152 Kč). Jejich přepisovatelná 50GB varianta pak vyjde na 60 dolarů.

Do skupiny výrobců Blu-ray disků a přehrávačů patří například společnosti Sony či Dell. Na obhajobu svého formátu oproti konkurenčnímu HD DVD uvádějí, že Blu-ray systém pojme daleko více dat než jeho protivník (Blu-ray - 25 GB v jedné vrstvě, HD DVD - 15 GB v jedné vrstvě).

HD DVD má na své straně Toshibu, rovněž tak významné hráče typu společností Intel či Microsoft. Firmy svou technologii brání tím, že je mnohem levnější než Blu-ray.

Válka mezi oběma formáty dosud není rozhodnuta. Obě technologie, tedy Blu-ray a HD DVD navíc souběžně podporují i mnohá filmová studia. Zákazníci se tak již za několik měsíců běžně dočkají filmových titulů, které budou nahrány jak na Blu-ray či HD DVD kotouči.