Blizzard měl s nahráním patche do hry poněkud větší problémy než čekal. Spuštění programu, do něhož se rychle po aktualizaci snažilo nahlásit několik set tisíc gamerů, se tak o pár hodin oddálilo.

"Je to normální," komentoval situaci Gil Shif, public manažer Blizzardu. "Naneštěstí však vše trvalo o něco déle než jsme očekávali."

Patch 1.10 přinesl do programu řadu nových efektů - znalci hry ocení například "virtuální počasí", kdy v onlinovém světě začne sněžit či padat déšť. Na své si přijdou i majitelé digitálních postav, které gameskou prochází v kněžském rouchu - jejich schopnosti a dovednosti prošly zásadními změnami.

1.09 bezproblémová

Přídavnému balíku s pořadovým číslem 1.09, který byl uveden v lednu, se problémy s pomalým uváděním herních serverů do provozu vyhnuly, což potvrdil i Shif. "S minulou aktualizací to tak dlouho netrvalo, avšak to nikdy nevíte, dokud nenarazíte na problém a nebudete jej muset řešit."

Hráči, kteří se nemohli přihlásit do světa World of Warcraft, rovněž nemohli načíst hlavní webovou stránku WoW. Kvůli ohromnému zájmu lidí ji totiž servery Blizzardu nezvládaly udržet v chodu.

Všechny servery, které se starají o hru World of Warcraft, jsou už v současnosti v provozu. Z některých jsou však hlášeny potíže s během programu. Podle zástupců firmy Blizzard by se situace měla rychle vracet do normálu.