Novinky v podobě pevných disků ze série Dragon váží 10,5 gramu. Miniatury s rozměry 40 mm x 30 mm x 3,5 mm (8GB verze) - 4,75 mm (10GB verze) jsou opatřeny řadou technologií, které brání jejich poškození v případě pádu.

Standardní součástí disků Dragon série je tak například takzvaný G-senzor, který je schopen rozpoznat, kdy zařízení padá na zem. Integrovaný systém umí v takovém případě zaparkovat čtecí hlavičky na bezpečná místa, kde nedojde k jejich poškození. Díky tomuto systému přežije zařízení pád z výšky 1,5 metru na betonovou podložku bez poškození, uvedli zástupci Cornice.

Varianta s kapacitou 10GB nabídne majiteli prostor pro 3000 zvukových stop (128Kbit/s) či až 12,5 tisíc fotek z 3Mpix digitální kamery.  

Cena tohoto podle Cornice vůbec nejmenšího pevného disku na trhu by se v případě jeho 10GB varianty měla vejít do 185 dolarů (4600 korun).

Společnost hodlá v brzké době rovněž uvést vlastní USB klíč, který bude disk ze zmiňované Dragon série obsahovat. Jeho cenu firma dosud nesdělila.

Výrobky Cornice používá ve svých produktech například korejská společnost Samsung. V mobilním telefonu SGH-i300, který bude uveden na evropský trh v únoru, použila firma starší uložné zařízení od Cornice s kapacitou 3GB.