MegaBot

Ačkoli se může zdát, že počítačové hry jsou natolik mladý druh zábavy, že nemohou mít historii, opak je pravdou. Právě k minulosti se tvůrci freewarových her nezřídka kdy uchylují a nejinak tomu bude i v případě dnešní první hry - MegaBot.

Období, které hra evokuje je dnešku relativně velmi vzdálené, neb se jedná o časy, v nichž počítačové hry byly výsadou automatů v cirkusáckých maringotkách putujících napříč krajinou. Odpovídá tomu jak docela nehezky hranatá grafika, tak naprosto šílený hudební doprovod.

Musím ovšem bohužel konstatovat, že pokud takový nějaký automat s MegaBotem někdy existoval, pak byl jistě velmi poničen pěstičkami malých vzteklých hráčů - MegaBot je totiž nadmíru těžká hra, což je u tohoto žánru, který by měl sloužit spíše na odreagování docela zásadní vada na kráse. 

Poznámka: pro nápovědu ohledně ovládání stiskněte během hry šipku dolů.

DOWNLOAD, homepage, 4.5 MB, 5/10

Staňte se pracháčem

Sotva se přes obrazovky našich televizorů (to jsou takové ty věci podobné monitorům od počítače) převalila vlna importovaného soutěžního šílenství řečnicky pojmenovaném "Kdo chce být milionářem?", pokračoval tento nápor v nezmenšené intenzitě i skrze naše počítače.

Vyrojilo se tak mnoho her s totožnou tématikou, stvořených za použití různých technologií a s velmi rozdílnými kvalitami.

Hra, kterou vám dnes představím sice nijak nevybočuje, jak směrem nahoru, tak dolů. Jejím hlavním problémem, stejně jako u spousty dalších, je nízký počet obsažených otázek - v tomto případě pouhých 50. Autor ovšem do budoucna slibuje rozšířenou verzi, do níž bude možno přidávat vlastní otázky.

Jinak je vše jako obvykle, k dispozici máte celkem čtyři nápovědy: zlehči (50:50), anketa, chat (přítel na telefonu), anebo možnost zvolit si úplně jinou otázku.

DOWNLOAD, homepage, 0.8 MB, 5/10

Skispringer

Jako dnešní poslední jsem nevybral nic japonského, ale naopak německého, co je správně po německu šílené a tudíž vhodné pro mladší hráče anebo jim mentálně blízké jedince. Jedná se totiž o krocaní skoky na lyžích.

Hra je velice jednoduchá, nejprve stačí zapsat sebe a až sedm dalších lidí do připravené tabulky, načež se můžete kochat šílenými animacemi a ještě šílenějšími zvuky, které krocani při svých sportovních výkonech vydávají. K ovládání stačí mezerník.

DOWNLOAD, homepage, 7.6 MB, 4/10