Lidské tělo je podle nich dokonalým vodičem pro elektronická data. Skrze paži by stahování hudby či filmů mohlo trvat pouhé vteřiny místo současných hodin.

Vědci už také pro budoucnost, kdy má lidské tělo údajně sloužit jako jakýsi nepřetržitý informační kanál, vyvinuli systém nesoucí označení Red Tacton [celá zpráva], který stahování souborů tělem umožní. Rychlost přenosu dat v HAN sítích (Human Area Networking) odhadují tvůrci na 10Mbit/s.

Anketa
Jestliže se prokáže zdravotní nezávadnost HAN sítí, využijete jejich technologie? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

Představitelé NTT (sdružení firem Nippon Telegraph a Telephone Corp.) tvrdí, že současné bezdrátové sítě a přístroje, které jsou často spoutány technickými problémy při přenosu dat, jednou nahradí "lidské sítě". Testování systému už probíhá a první Red Tacton je na trhu očekáván příští rok, uvedl deník The Australian.

Dotkne-li se někdo například plakátu, pak by informace o výrobku i objednací formuláře mohly být odeslány hned do počítače této osoby. Při setkání už by si prý také lidé nemuseli vyměňovat navštívenky; při potřesu rukou by se veškeré údaje přenesly skrze ruce do jejich mobilů či počítačů.

"Odesílací" čip si poradí s jakýkoliv typem souboru, například e-mailem či hudebními daty, převede jej do digitálního formátu a pomocí elektrického pole pak přenese mezi vybranými osobami. "Přijímací" čip poté přeloží data do původní podoby.

"Pokud senzory systému zminiaturizujeme a vložíme do všech typů výrobků a aparátů, seznam jejich možného využití bude nekonečný," prohlásil Hideki Sakamoto z NTT.