"Klávesy jsou jako čisté pásky," sdělil Pankaj Garg, softwarový architekt společnosti Ergodex, který pomohl při vývoji tohoto produktu. "Můžete si je nastavit přesně tak, jak potřebujete," dodal.

Anketa
Uvažujete o nákupu speciální klávesnice společnosti Ergodex? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

Základem přilnavá podložka

DX1 Input System se skládá z podložky o rozměrech 24,5 cm x 16,5 cm, která bezdrátově komunikuje s klávesami Ergodex. Zařízení je k počítači připojeno pomocí USB rozhraní. Ovládací prvky drží díky silně adhesivnímu materiálu, z něhož je vyrobena základna této nevšední klávesnice.

Ideální pro hráče

Klávesnice se dá například upravit pro video-editační aplikace, kancelářské balíky nebo grafické programy. Snadno tedy lze přecházet podle potřeby mezi nastavením pro Word, Excel či hru Counter-Strike.

K produktu se dodává 25 kláves, pokud by toto množství nebylo dostatečné, je možné přikoupit dalších 25. Výrobce rovněž přibaluje polepky, které zobrazují nejen klasická písmena či zkratky funkčních kláves, ale také například ikony granátů či pistolí, což ocení zejména hráči 3D akčních her.

Software i pro Apple

Software produktu je kompatibilní s Windows XP a Windows 200, společnost rovněž plánuje uvést jeho další verze pro Mac OS X a Linux. Za systém s 25 ovládacími prvky dáte necelých 150 dolarů (asi 3750 korun).