Podle reportáže americké stanice KPRC-TV nesly nyní už zakázané chaty názvy jako "Dívky ve věku 13 let a méně pro starší muže" nebo přímo "Mladší dívky pro starší muže".

Inzerenti nemile překvapeni

V těchto virtuálních místnostech inzerovalo několik firem (například Pepsi Cola), po odvysílání televizního spotu však společnosti své reklamní prvky z těchto pochybných internetových stránek ihned stáhly.

Anketa
Měly by se podle vás chatovací místnosti na internetu daleko více sledovat a "hlídat" než je tomu doposud? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

"Portál Yahoo pracuje na vylepšení svých služeb, tvrdě odsuzujeme všechny ilegální aktivity, které se na internetu mohou objevit," sdělil ve čtvrtek Mary Osako, mluvčí Yahoo.

Problémy i v ČR

Podobné problémy jako Yahoo může mít řada jiných internetových portálů. I na českých webech totiž po krátkém zapátrání snadno naleznete chatovací místnosti s názvy "Petting ve čtrnácti?" nebo "Jsme kluci 14-18 a máme rádi kluky" s příspěvky "ahoj, je mi 14 a jsem z prahy 8 a chci neco skusit v sexu do 30let, praha" či "Hledám kluka, který by to chtěl zkusit s klukem a je mu mezi 14-18 roky. Pokud máš ještě kámoše zkusíme i sex ve třech..."

Nezletilých dívek se týkají inzeráty a nabídky ve virtuálních místnostech typu "Hledám holku na prvni sex, jestli chces vezmu si te nebo zaplatim," či "Hledam holku ze Sumperka ve veku 14 (30 let, Pavel)."

Účastníci takovýchto diskuzí jsou však poměrně snadno vypátratelní, dlouhodobější obcházení společenských pravidel a zákonů by se jim rozhodně nemuselo vyplatit.  

Místnosti porušují pravidla

Pochybné internetové seznamky stále fungují, i když porušují základní pravidla drtivé většiny webových portálů, která například říkají, že se nesmí zakládat místnosti, jež "mají v názvu věkové rozhraní" nebo "se nedrží platného právního řádu ČR a Listiny základních práv a svobod."