Hra má klasickou zápletku - buď se hráč postaví na stranu zákona a stane se policistou, nebo na stranu podsvětí jako gangster.

V USA již řadu let politici kritizují sérii her Grand Theft Auto, kde hráč vraždí lidi například autem. Nová hra "25 to Life" podle senátora tuto kontroverzní aplikaci v násilnostech ještě předčí a neměla by se tedy k lidem dostat.

"25 to Life dělá z počítačové hry Grand Theft Auto program vhodný do dětského pokojíku," citoval senátora v pondělí server News.com.

Série Grand Theft Auto přitom vyvolává diskuse už řadu let. Podle mínění mnohých zobrazuje až příliš mnoho násilí, krve a přečinů proti zákonu.

V únoru dokonce soudní dvůr státu Albama hru GTA označil za jeden z hlavních podnětů k vraždě dvou policejních důstojníků a dispečera [celá zpráva].

Anketa
Myslíte si, že by se měla počítačová hra "25 to Life" zakázat? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

Hráči "25 to Life", kteří se přidají na stranu kriminálníků, budou moci v souboji s policií používat také obyvatele virtuálního města jako lidské štíty, zatímco se je budou strážci zákona snažit zničit všemi dostupnými prostředky.

Senátor dokonce požádal Microsoft a Sony, kteří jsou tvůrci konzolových systémů Xbox a PlayStation 2, kam hra také míří, aby ukončili jednání se společností Eidos, jenž je za vývoj aplikace odpovědná.

"Poslední věcí, kterou v New Yorku potřebujeme, je posilovat destruktivní kulturu násilí a vystupování proti právu a zákonu. Malý Honzík by se měl učit číst, ne jak vraždit policisty," uvedl Schumer.

"25 to Life" je označena jako 17+, nesmí se dostat do rukou mladších hráčů díky velké míře zobrazovaného násilí, krve, sexuálních podnětů, nespisovných výrazů a drogové problematiky," uvádí na své webové stránce Eidos.