Konzole Sony PlayStation používá speciální optická média UMD, která mohou nést až 1,8GB dat v jedné vrstě. Jejich kapacita je tak dostatečná nejen pro herní aplikace, pro něž je PSP primárně určena, ale také pro nejrůznější multimediální soubory.

Před několika týdny Sony oznámila, že filmy pro dospělé, které se na UMD médiu objeví, jsou "zcela nežádoucí, avšak nedokážeme zastavit jejich prodej".

Jedním z důvodů, proč Sony nevystoupila proti distribuci erotických videí na UMD nosiči razantněji, může být poučení společnosti z války mezi formátem Sony Betamax a VHS. VHS se totiž v minulosti rozšířil mezi obyvatele mnohem rychleji než Betamax údajně také díky tomu, že pro něj existovala erotická videa, která Sony na svém systému mít nechtěla.

Erotická videa však nebudou mít na UMD nosiči lehký život. Některé regionální japonské vlády totiž začaly cenzurovat obsah, který se objevuje na herních přístrojích.

Například v prefektuře Kanagawa byla hra Grand Theft Auto 3 označena jako "škodlivá" kvůli velké míře násilí a její prodej byl určitým skupinám obyvatelstva zakázán. Kapesní herní přístroj, který zobrazuje pornografický obsah, tak může být japonské vládě trnem v oku.