Sítě postavené na protokolu Avalanche však mají být proti distribuci pirátských verzí souborů velmi dobře chráněné.

"Sítě Avalanche obsahují silná bezpečnostní opatření, které zajistí bezchybnou identifikaci jednotlivých složek a zaručí, že nebude možné stahovat jakýkoli pirátský software," sdělil mluvčí společnosti Microsoft.

Anketa
Myslíte si, že bude P2P systém Avalanche rychlejší a spolehlivější než BitTorrent? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

BitTorrent protokol rozdělí soubory či informace do několika desítek až set částí, které je pak nutno stáhnout pro získání původního celistvého souboru. I když se vše děje automaticky, někdy se stane, že některých kousků dat se vyskytuje více než jiných, což se odráží v delší čekací době na celý balík.

Avalanche pracuje jinak, protože jeho uživatel nepotřebuje všechny stahované části k tomu, aby zkompletoval původní soubor. Podle Microsoftu je navíc download mnohem rovnoměrnější, tedy běží s víceméně konstantní rychlostí.

"Přestože je systém BitTorrent velice populární a schopný, může být často při stahování neúčiný. Kódovací systém, jenž používá Avalanche je o 20 procent při stahování účinnější," uvedl Microsoft v technické zprávě.