BitTorrent je jedním z nejrozšířenějších systémů, který je užíván ke stahování nejrůznějších druhů souborů - hrami počínaje, hudebními alby konče.

Narozdíl od jiných peer-to-peer sítí jako jsou Kazaa, eDonkey nebo Napster však BitTorrent nepoužívá žádnou centrální vyhledávací technologii, i když i zde by se situace měla brzy změnit [celá zpráva].

Závadný software se zatím nejčastěji ukrývá za názvy erotických videí. Ovšem výjimkou také není stažení určité filmové epizody, která však namísto klasické *.avi koncovky vlastní příponu *.exe.

Po důvěřivém rozkliknutí daného souboru je i vcelku rychlý stroj s 2GHz procesorem a 1GB operační paměti nehezky zpomalen náhlým návalem adware a spyware aplikací přímo do jeho útrob.

Anketa
Stáhli jste již přes systém BitTorrent omylem spyware či adware aplikace, které se vydávaly za něco jiného? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

O systémy založené na technologii BitTorrent se nedávno zvedla nová vlna zájmu, protože přes ně bylo možno získat kopii třetí epizody Hvězdných válek dříve, než byla uvedena v kinech [celá zpráva].