Ken Kutaragi, prezident společnosti Sony Computer Entertainment, proto hovoří o zařízení PlayStation 3 spíše jako o "superpočítači, který slouží k zábavě", označení "herní konzole" se vyhýbá.

V rozhovoru pro internetový deník Impress PC Watch Kutaragi potvrdil plány umožňující instalaci Linuxu na pevný disk, který bude volitelnou součástí PS3.

"Systém však nechceme vybavovat pevným diskem standardně, protože nevíme, jaká jeho kapacita bude pro PS3 dostatečná," sdělil Kutaragi.

"PS3 bude obsahovat speciální 2,5" šachtu pro montáž pevného disku. Ten bude moci nabývat kapacity 80 GB a 120 GB. Nevylučujeme ani použití větších disků," dodal.

Konkurenční konzole společnosti Microsoft Xbox 360 [celá zpráva] pro srovnání obsahuje interní 20 GB pevný disk. Žádné její další verze nebyly oznámeny, i když Microsoft také nevyloučil, že by se postupně mohly objevit modely vybavené větším harddiskem. Xbox 360 se však na trhu objeví již v prosinci, PS3 až v létě příštího roku.

"Procesor Cell umí používat různé operační systémy. Ale pro jejich běh potřebujeme pevný disk. Z tohoto důvodu také označujeme PS3 za počítač a ne za pouhou herní konzoli. Myslím si, že pevný disk pro PS3 bude mít předinstalován Linux ve formě určitého bonusu."

"Linux je pouze základ. Cell si poradí také se systémem Lindows, ale také s Windows či s aplikací Tiger (Mac OS X 10.4). Pokud nám to jejich tvůrci dovolí, pak je použijeme. Možná se objeví i zcela nový OS," dodal Kutaragi.