Podle úterního vydání deníku TechNewsWorld budou prototypy DVD vybavených RFID značkou připraveny v průběhu tohoto léta.

Hollywood by se díky DVD nosičům vybavených RFID nemusel bát distribuovat nové filmy, kdy se dnes často stává, že jsou zveřejněny na internetu ještě dříve, než jsou vůbec poprvé uvedeny v kinech [celá zpráva zdezde].

Anketa
Kolik jste ochotni zaplatit za filmové DVD? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

RFID systém je další formou ochrany digitálního obsahu uloženého na příslušném médiu. V současnosti se pro zabránění kopírování obsahu nosiče často používají digitální práva (DRM), na kterých například Sony postavila novou technologii "sterile burning" [celá zpráva]. 

Zastánci ochranných systémů na bázi DRM však v užití RFID technologie spatřují spíše negativa, která vyplývají také z nutnosti mít DVD přehrávač s RFID čtečkou připojen k internetové databázi, kde je kód ověřován.

"Pirátská videa se na světě vyskytují z jednoho jediného důvodu, kterým je jejich cena," prohlásil Jarad Carleton z kalifornské analytické společnosti Frost & Sullivan. "Jestliže zaplatíte 10 dolarů za špatný film, pak se budete cítit oloupeni a opravdu jste oloupeni byli," dodal.

Pro srovnání se v České republice ceny nových filmů uložených na DVD pohybují okolo deseti dolarů (cca 250Kč) málokdy - za originální nosič je mnohdy nutno zaplatit částky kolem 600Kč a výše...