Zařízení Nokia 770 Internet Tablet bylo vyrobeno hlavně k zobrazování internetového obsahu a umožnění e-mailové komunikace, oznámil výrobce telefonů. Elektronická věcička obsahuje vodorovný dotykový displej s uhlopříčkou asi 10 cm, který funguje také jako klávesnice.

Nokia 770 se k internetu se připojuje pomocí rozhranní Bluetooth či Wi-Fi nebo s pomocí příslušného mobilního telefonu.

Operačním systémem je linuxová aplikace Internet Tablet 2005 SE. Zařízení obsahuje programy podporující internetové rádio, RSS čtečku, prohlížeč obrázků a multimediální přehrávač. Společnost bude navíc poskytovat nástroje pro vývojáře, takže se nabídka utilit instalovatelných do Nokie 770 bude časem rozrůstat.

Nokia plánuje internetový tablet prodávat již ve třetím čtvrtletí 2005 a to jak na americkém tak evropském trhu. Cena zařízení by se měla pohybovat kolem 350 dolarů (asi 8500 korun). Dobu výdrže tabletu na baterie při brouzdání netem udává Nokia na 3 hodiny, pohotovostní dobu pak na 7 dnů.

Anketa
Jste schopni nové zařízení společnosti Nokia využít? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

"Toto je první krok ve vytvoření open-source produktu sloužícího k širokopásmovému připojení a navazujícím internetovým službám. Brzy budeme software aktualizovat, jeho příští verze, která přijde na trh v polovině příštího roku už bude podporovat VoIP funkce [celá zpráva] a instant messaging," sdělil Janne Jormalainen, viceprezident Nokie.