V porovnání s dosavadním GSM bankovnictvím je přínosem pro klienty bank podstatně nižší cena. Za transakci se zaplatí místo jedné a více korun jen několik haléřů.

Anketa
Uvítali byste placení mobilem? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

"Představili jsme to nejsložitější, co existuje z hlediska bezpečnosti. V budoucnu se dá stejná aplikace využít mj. pro nákup vstupenek, letenek, platbu v obchodech, sjednání pojištění nebo po odstranění legislativních překážek i k sázení," uvedl zástupce A && L soft Josef Zábranský.

Podle Microsoftu je aplikace unikátní i z pohledu Evropy. Firma ji chce proto využít ve svém projektu mobilní kanceláře.

"Mobily už zdaleka neslouží jen k telefonování. Lidé na ně často spoléhají když jsou zrovna mimo kancelář, se kterou ale potřebují být v neustálém spojení," uvedl Jiří Grund, mluvčí společnosti Microsoft ČR.

Podle Radka Vychytila z Motoroly Česko může být "banka v mobilu" alternativou k platební kartě nebo peněžence. Aplikaci nyní zkoušejí některé tuzemské i zahraniční banky. Předpokládá se, že by ji začaly svým klientům nabízet v průběhu několika měsíců.