Microsoftu se podařil husarský kousek - na svou stranu přetáhl výrobce slavné a úspěšné herní série Final Fantasy, tedy firmu Square Enix, která dříve vyvíjela pouze pro platformy Nintendo a Sony. Final Fantasy XI (FFXI) si tak zahrají i vlastníci systému Xbox 360.

Konzole Microsoftu se stává další platformou, pro kterou Square Enix vyvíjí FFXI. Série Final Fantasy se totiž již v roce 2003 objevila na PC a v roce 2004 na konzoli PlayStation 2. FFXI bude možno hrát on-line.

Xbox 360 má být dle Microsoftu zpětně kompatibilní s dnešními nejprodávanějšími hrami pro starší typ jeho konzole (Xbox). Některé starší hry uvedené pro Xbox však na přístroji Xbox 360 spustit nepůjdou - podobný případ také nastal v případě aplikací pro konzoli PlayStation, z nichž některé na druhé verzi přístroje (PlayStation 2) nefungují.

Microsoft očekává zhruba 40 herních titulů, které se objeví v době uvedení Xbox 360 na trh. Dalších asi 160 je ve vývoji.

Služba Xbox Live bude existovat ve dvou variantách. Xbox Live Silver umožní hráčům zasílat hlasové a textové zprávy, Xbox Live Gold bude placeným balíkem s obsaženými právy pro provoz multiplayerových her a diváckým módem.

Anketa
Kdybyste vybírali mezi herními konzolemi Sony PlayStation 3, Nintendo Revolution a Microsoft Xbox 360, kterou byste zvolili? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

V Japonsku a v Evropě uvede Microsoft konzoli Xbox 360 krátce po jejím debutu ve Spojených státech, který se má odehrát v listopadu. Předpokládá se, že se třetí generace konzoly PlayStation od Sony [celá zpráva] a nová konzole Revolution od firmy Nintendo dostanou na trh během příštího roku.  

Více detailů o nové konzoli přinese výstava E3, která se odehraje v Los Angeles od středy do pátku. Informace sledujeme.