Společnost záplatu poskytuje prostřednictvím systému LiveUpdate, který je zakomponován v jejích programech či prostřednictvím stránek technické podpory. Není to poprvé, co Symantec ohlásil, že se v jeho produktech vyskytuje chyba [celá zpráva]. 

Symantec ke zjištěné závadě uvedl, že se týká pouze určitých souborů obsažených v *.rar archívech, kdy je jeho antivirový software nezaznamená. Společnost dodala, že viry ukryté v *.rar balících představují nebezpečí, až když jsou tyto archívy extrahovány.

"Rar" soubory jsou obdobou "zip" archivů - jedná se tedy o komprimované složky. Již od minulého roku však většina virů obsažených v e-mailech byla ukryta v *.rar archivech.

Anketa
Důvěřujete softwarovým řešením společnosti Symantec? Hlasujte v anketě uvedené pod článkem.

Symantec zjištěnou chybu ohodnotil jako závadu s nízkým rizikem nebezpečí. Bezpečnostní firma Secunia ji však označila jako středně-kritickou [zjištění firmy].

"Každý kousek antivirového softwaru by měl být perfektní a bezchybný," prohlásil Thomas Kristensen, vývojář společnosti Secunia. "Žijeme však ve skutečném světě, kde toto jednoduše není možné," dodal.