Informaci s odvoláním na německý magazín Spiegel uvedl internetový server The Inquirer. Pevný disk zakoupený přes portál eBay (provozuje aukce probíhající přes internet) obsahoval informace o tom, jak se chovat v případě únosů, jak s únosci vyjednávat, nacházely se zde i detaily o politických osobnostech.

Anketa
V případě, že byste prodávali vámi dříve užívaný pevný disk, použijete některý ze speciálních programů na jeho bezpečné smazání?
Hlasujte v anketě pod článkem

The Inquirer uvedl, že bylo zahájeno vyšetřování ve snaze dopátrat se toho, jak se disk obsahující citlivé informace na eBay dostal. Počáteční verze zatím operují s nedopatřením, v úvahu připadá také kriminální čin.

Obecně se předpokládá, že u velké většiny pevných disků zakoupených z druhé ruky je možno obnovit data, která zde jejich dřívější majitelé uložili. Obnovení dat není vyloučeno ani za předpokladu, že zařízení bylo dříve zformátováno.

V případě, že harddisk potřebujete nutně prodat nebo jej vracíte a dříve jste na něj ukládali citlivá data, je doporučováno použít speciáních programů, které jeho povrch mnohonásobně přepíšou [celá zpráva].