Společnost Google brzy zvýší velikost e-mailového prostoru poskytované službou Gmail na plné 2GB. Tento krok ukazuje na neustále vzrůstající počet uživatelů, kteří jsou 1GB prostor schopni zaplnit a využít.

Anketa
Jste schopni využít 1GB e-mailového prostoru?
Hlasujte v anketě pod článkem

Dalším důvodem může být neustále klesající cena diskových zařízení, jež společnostem typu Google či na českém trhu Seznam dovoluje navyšovat úložný prostor elektronických schránek svých zákazníků.

"V případě, že se ukáže, že našim uživatelům 1GB nebude stačit, tak prostor rovněž navýšíme," řekl majitel Seznamu Ivo Lukačovič.

"Chceme všechny uživatele ujistit, že jim plánujeme pomoci, když dosáhnout ukládacího limitu své schránky," sdělil Harik. "Jeden gigabyte na jednu schránku se zdá být hodně, ale díky jemu k nám přišla spousta nových zákazníků. Posílají velké přílohy, sdílí fotky," dodal.

Google oznámil spuštění 1GB e-mailu na 1. dubna roku 2004. Spoustě lidí však tehdy tato informace díky svému načasování přišla jako docela slušný žert.

Přestože je Gmail spuštěn již rok, je stále ve vývoji a není oficiálně zprovozněn. Pokud chcete jeho služeb využít už dnes, musíte poprosit uživatele Gmailu o zaslání speciální pozvánky, kterou se následně do něj přihlásíte a vytvoříte vlastní login.