Společnost Microsoft na seanci TechFest představila téměř 150 projektů, které mají svým vlastníkům zpříjemnit trávení volného času. Jedním z nich byl i plyšový robot schopný monitorovat činnost dětí a rodičům případně okamžitě podávat aktuální zprávy o jejich stavu. Ti také mohli jeho prostřednictvím ke svým dětem promlouvat či je pokárat takzvaně na dálku.

Psí mobil

Ovšem u robota hlídajícího vaše děti dnešní technologické vymoženosti nekončí - na světě je první psí mobil. Zařízení nosí zvíře na krku a jestliže se vám po něm stýská, pak není nic jednoduššího, než mu zavolat a poslechnout si například udivené štěkání, jako reakci na jeho marnou snahu vás ve zcela prázdném bytě nalézt...

Anketa
Koupili byste vašemu zvířeti "psí" mobil, abyste s ním tak byli v neustálém kontaktu?
Hlasujte v anketě pod článkem

Internetové stránky společnosti Petsmobility hrdě ukazují ženu, kterak svému pejskovi volá a říká: "Ahoj Samy. Už brzy budu doma." Co z toho nebohé zvíře může pochopit už tak jasné není, ale uživatelka příslušného produktu se pravděpodobně po uskutečněném "rozhovoru" se svým mazlíkem cítí daleko lépe.

Moderní technika může ubližovat

Některé výdobytky techniky mohou být pro malé děti, ale i zvířata zcela nepochopitelné - viz. robot, promlouvající k batoleti matčiným hlasem, nebo již zmíněný telefon v psím obojku. Podle některých názorů mohou zapříčinit jisté psychické problémy, které možná v plné kráse odhalí už blízká budoucnost.

Na druhou stranu tyto moderní zařízení pomáhají lépe a častěji se o naše blízké starat bez nutnosti být jim fyzicky nablízku, což může být pádným důvodem pro jejich použití.