Novinkou společnosti Oskar je použití technologie EDGE, která je nástavbou stávajícího GPRS připojení. EDGE zatím Oskar nabízí pouze v Praze a Brně, kde pokrývá 80, resp. 60 procent obyvatelstva.

Oskar také uvedl dva nové datové tarify. Jsou jimi "Připojení Nadlouho" a "Připojení Naskok".

V případě, že si vyberete tarif Připojení Nadlouho, pak za užívání internetového připojení zaplatíte maximálně 952 korun s daní. Oskar tuto službu rozdělil do čtyř pásem, které se liší počtem volně stažitelných megabytů dat a s tím související cenou, kterou v měsíčním vyúčtování zaplatíte, viz. tabulka:

Připojení Nadlouho Cena
0-10 MB 238 Kč
10-40 MB 476 Kč
40-70 MB 714Kč
70 a více MB 952Kč

Datová služba Připojení Naskok je určena pro uživatele, kteří nechtějí platit měsíční paušál, ale přesto se potřebují připojit k internetu pomocí mobilního telefonu. Okcar si v jejím případě za jeden stažený kB dat přes rozhraní WAP účtuje 0,48 Kč s DPH, v případě internetu pak 0,056 Kč s DPH.

Anketa: Jaký neomezený datový tarif ze tří uvedených se vám zdá nejsympatičtější?

Cenové porovnání tří operátorů, kteří mobilní internetové připojení přes GPRS umožňují, je nelehké. Například společnost T-Mobile si za tarif Data Unlimited s užitím technologie GPRS účtuje 831 Kč s DPH, avšak už dnes v rámci reklamní kampaně ji kombinuje s EDGE nástavbou, kterou tak poskytuje zdarma. EDGE tedy T-Mobile zatím nezpoplatňuje.

Za využívání EDGE měl T-Mobile k tarifu Data Unlimited požadovat dalších 236 Kč s DPH - podle posledních zpráv se zdá, že tento poplatek nebude T-Mobile vyžadovat ani po 31.3.2005, kdy měla být služba EDGE účtována. Společnost nesdělila na jak dlouho poplatek za EDGE odkládá.

Eurotel za tarif Data Nonstop II, který je však čistou GPRS službou, požaduje 772 Kč s DPH. V rámci neomezených GPRS datových přenosů je tak nejlevnějším. Jeho zákazník ale zase ztrácí výhodu rychlejšího mobilního připojení za předpokladu, že se ocitne v oblasti, která je signálem EDGE pokryta.

Operátor Tarif Cena Technologie Počet stažitelných MB
Eurotel Data Nonstop II 772 Kč GPRS neomezeno
T-Mobile Data Unlimited 831 Kč GPRS+EDGE neomezeno
Oskar Připojení Nadlouho 952 Kč GPRS+EDGE neomezeno