Operátor se bude prostřednictvím kladených otázek snažit ověřit pravost COA čísla (certificate of authenticity) - pokud dospěje k názoru, že je falešné či je již používáno, pak aktivaci systému nepovolí.

Microsoft tak dostává další možnost, kterak určit neoprávněné vlastníky operačního systému Windows. Pokud se stane, že budete muset přeinstalovat systém, pak vaše COA číslo již Microsoft zná, protože jej budete zadávat podruhé a budete přesměrováni přímo na call-centrum Microsoftu, kde vám jeho pracovník položí sérii otázek, aby pravost COA čísla ověřil.

Amketa: Souhlasíte s novým systémem ověřování kopií operačního systému Windows?

Společnost Microsoft argumentuje tím, že jste v případě ztráty klíčků od vašeho osobního automobilu také jeho výrobcem dotazováni, zda-li je opravdu vaše. Proto by tedy nikoho nemělo překvapit, že budeme tuto proceduru také vyžadovat.

"Vše se týká identifikace pirátů, napodobených a ukradených kopií systému Windows," řekl Janet Gibbons, produkt manažer společnosti Microsoft.

"Nechceme naše koncové zákazníky nikterak penalizovat; pouze je chceme varovat, že nedostali to, co si myslí, že koupili," podotkl Gibbons dále.