K přenosu počítačového viru do automobilového GPS (navigační systém), který využívají některé Toyoty zatím dochází přes Bluetooth rozhraní (tedy bezdrátové připojení, jenž dnes slouží například k propojení mobilního telefonu a hands-free sady).

Zatím existuje několik málo virů schopných ataku mobilního telefonu. Nejznámější "mobilní" viry CabirSkull byly připraveny v laboratorních podmínkách a slouží převážně k výzkumným účelům.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Máte obavy z budoucích virů, které dokáží napadnout automobilové digitální systémy?

Počátkem roku 2004 však přišla ruská antivirová společenost Kaspersky s tvrzením, že Cabir dokáže napadat Symbian OS (tedy operační systém, o němž se donedávna tvrdilo, že je oproti Windows velmi dobře zabezpečený) přes rozhranní Bluetooth. Vir se přes Bluetooth umí poslat sám a rovněž i dále namnožit na okolní přístroje. Jeho škodlivost je sice minimální, ale o to více varující je jeho schopnost klonování a rozesílání sebe sama.

Situace může být už brzy mnohem alarmující, neboť automobilka Fiat uzavřela s Microsoftem dohodu spočívající v integraci hardwarového systému vybaveného softwarem Windows Automotive. Program bude schopen kooperovat s ostatními takto vybavenými automobily a získávat určitá diagnostická data. Mezi jeho další vlastnosti bude například patřit rozpoznávání hlasových povelů nebo pohon "chytré" palubní desky, která na požádání přehraje audio/video soubory stažené z internetové sítě.