Perfect 10, který sídlí v Beverly Hills, tvrdí, že Google umožňuje přístup k tisícům erotických obrázků, které jsou chráněny autorským právem. Za přístup na své stránky přitom vybírá v přepočtu přibližně 600 korun měsíčně. Google umožňuje nelegální také přístup tím, že odkazuje i na stránky hackerů, přes které se kradená hesla k erotickým serverům nejčastěji šíří.

Mluvčí Googlu Steve Langdon odmítl poskytnout komentář s tím, že podnik ještě žalobu neviděl. Podle zahraničních agentur server Perfect 10 podal žalobu už koncem minulého týdne u federálního soudu v Los Angeles a požaduje proplatit ušlý zisk, jeho výši ale zatím nespecifikoval.

Vydavatel stránek Perfect 10 Norm Zada řekl, že se zaměřil na Google, protože podle něj se Google tímto postojem snaží přilákat více lidí na své vlastní stránky a zajistit si tak vyšší příjmy z reklamy. Zada má obavy, že by jeho podnik, který má prý 100 tisíc jedinečných návštěvníků za měsíc, nemusel finančně přežít.

"Zdarma ukazují obrázky z mého žurnálu a z mé webové stránky, takže nikdo už nemá důvod moje produkty kupovat," řekl Zada. Jeho podnik se v žalobě domáhá také finančního odškodnění za zneužití autorských práv.