Vyhledávač je od čtvrtečního rána dostupný na adrese beta.search.msn.com a umožňuje prohledávat nejen webové stránky, ale i obrázky a články na zpravodajských serverech.

Šéf Microsoftu Steve Ballmer vkládá do nové služby velké naděje a dokonce prozradil, že nový vyhledávač je postaven na lepší technologii, než jakou používá jeho rival Google. V reakci na to hned klesly ceny akcií Googlu, a to o dvě procenta.

Doposud Microsoft na svém portálu MSN využívala technologie od Inktomi, jenž vlastní firma Yahoo, které chce nyní Microsoft konkurovat. K vytvoření vlastní technologie se rozhodl v reakci na krok Googlu, který úspěšně vstoupil na akciový trh, předběhl Yahoo! a stala se z něj společnost ceněná na několik miliard dolarů.

Vyhledávání na celosvětové síti je pro Microsoft stále jen okrajovou záležitostí a v posledním fiskálním roce měla jeho divize MSN tržby 360 miliónů dolarů. Proti celkovým tržbám firmy je to jen malá část, protože Microsoft na tržbách získává téměř 40 miliard dolarů ročně.