Červ napadá počítače vybavené operačním systémem Windows a falšuje známé e-mailové adresy. Infikovaný e-mail lze poznat podle těla zprávy, které obsahuje smajlík, či jeho předmětu, ve kterém je uveden jeden z následujících textů:

Re:
Re: Hello
Re: Thank you!
Re: Thanks :)
Re: Hi

K zavirování počítače dojde po otevření přílohy e-mailu, kterou je soubor s názvem "Price", "price" nebo "Joke" a příponou .com, .cpl, .exe nebo .scr. Antivirové systémy s poslední aktualizací již virus znají, ale pokud přeci jen se virus do počítače dostanete, pomůže jednoúčelový virus cleaner.

Starosti s novým virem si nemusí dělat uživatelé Seznam E-mailu, který obsahuje vestavěný antivir schopný tento virus detekovat a zavirované zprávy automaticky zařadí do složky "Spam a viry".

Nová varianta viru Bagle, který se poprvé začal šířit začátkem letošního roku, je o to zákeřnější, že se pokouší ukončovat aplikace a procesy nejrozšířenějších antivirů a firewallů. Tím pádem i v počítačích, o nichž se jejich uživatelé domnívají, že jsou bezpečné, se mohou objevit díry, které umožní šíření viru.