Prodeje počítačů překonaly i původní odhady analytiků, i když jen zhruba o půl procenta. "Po posledním čtvrtletí jsme zvýšili předpověď, což je pro trh kladná zpráva," dále uvedli analytici z agentury IDC. Výrazný nárůst přitom trh vykazoval již ve třetím čtvrtletí minulého roku. IDC proto z pozitivního meziročního vývoje odhaduje, že bude silné i poslední čtvrtletí roku.

Příchod nového školního roku přinesl nejen zvýšený zájem o přenosné počítače, ale i obměnu počítačového parku ve firmách i mezi spotřebiteli.

Solidní čtvrtletní čísla přitom přichází v době, kdy výrobce procesorů Intel a další firmy naznačují, že je růst trhu pomalejší, než se očekávalo, a rostou zásoby zboží na skladech. I přes problém zásob Intelu a další ojedinělá varování se zdá, že trh táhnou dopředu jiné faktory, dodal analytik IDC Roger Kay.

Podobný pohled na trh počítačů má i konkurenční agentura Gartner Inc, která používá odlišnou metodiku pro výpočet. Ta oznámila, že dodávky počítačů stouply o 9,7 procenta na 46,9 miliónu kusů.