Video se ukládá na výměnný 4GB pevný disk Hitachi Microdrive o rozměrech paměťové karty CompactFlash přímo ve formátu MPEG2. Při nejvyšším rozlišení 752x480 se na pevný disk vejde 60-120 minut záznamu. Při použití nižšího rozlišení 352x240 obrazových bodů Microdrive postačí na uložení dokonce až pěti hodin videa.

Slouží i jako 2Mpix digitální foťák

Nové videokamery s označením GZ-MC100 a GZ-MC200 jsou dále vybaveny 2Mpix snímačem, díky kterému umožňují pořizovat digitální snímky, a to až v rozlišení 1600x1200 obrazových bodů. Na pevný disk se jich vejde v nejvyšším rozlišení přibližně tři tisíce. Navíc je k dispozici slot pro výměnné paměťové karty typu SD.

Z ostatních funkcí se mohou nové videokamery lišící se jen svým vzhledem pochlubit desítinásobným optickým zoomem a podporou technologie PictBridge, která umožňuje kameru připojit přímo k tiskárně a tisknout tak digitální snímky bez nutnosti použít počítač.

Firma JVC nabídne nové kamery jak v Japonsku a USA, tak i v Evropě, a to již v průběhu října. Cena bude začínat v přepočtu přibližně na 30 000 Kč.