conVERTER

www.converter.cz

Pravidelní čtenáři rubriky Internet PC si možná vzpomenou na článek Michala Němejce, který se v něm zmiňoval o českém programu conVERTER umožňujícím převod mezi více než sedmi stovkami jednotek. 

Počátky stejnojmenného webu sahají až do roku 1999 a jistě nepřekvapí, že důvodem jeho vzniku byla především snaha propagovat zmíněný prográmek. Postupně na stránky přibyly převodní tabulky, v roce 2000 se zde objevila sekce fyziků, on-line převodník jednotek, fyzikální tabulky, detailní informace o fyzikálních jednotkách nebo diskusní fórum.

On-line převodníků jednotek najdete na internetu poměrně dost, ale web conVERTER se mezi nimi rozhodně neztratí. Proč? "Mé znalosti o tvorbě webu by měly umožnit mým stránkám lepší viditelnost ve vyhledávačích, snadný a rychlý přístup návštěvníků k požadovaným informacím," vysvětluje autor webu Jiří Bureš. 

Mezi častými návštěvníky webu byste našli pracovníky na technických pozicích a studenty (alespoň tak soudí autor webu na základě došlých e-mailů). Jisté však je, že velký zájem mají návštěvníci o sekci Nobelova cena, o životopisy fyziků a o převody jednotek. Řada uživatelů také pochopitelně stahuje aplikaci conVERTER.

V počátcích webu byla zdrojem informací především naučná literatura a nejrůznější fyzikální a technické tabulky. Nejvýznamnějším zdrojem informací současnosti je ale anglicky psaný web. O tom, že s informacemi pracuje Jiří Bureš skutečně s velkou oblibou, se můžete přesvědčit i na jeho blogu.

.: HODNOCENÍ: grafika (7/10), obsah (8/10)

Legendy českých hradů a zámků

web.quick.cz/legendy

Řada našich hradů a zámků se připravuje na zazimování a za sychravých podzimních měsíců tak zájemcům o pamětihodnosti zůstane jen internet. Na webu Marcely Kovaříkové najdete několik legend spjatých s různými historickými objekty. 

Odpusťme nadšené turistce, že legendy opsala z různých knih (ostatně se k tomu sama přiznává), neboť se alespoň snažila stránky doplnit vlastní tvorbou prezentovanou fotografiemi hradů a zámků, které sama navštívila.

.: HODNOCENÍ: grafika (3/10), obsah (3/10)

MISS Net

www.missnet.cz

Hezkých holek je plný internet. A nemusíte za nimi chodit jen na pornoservery, kde navíc hrozí riziko nakažení (pochopitelně zatím jen vašeho počítače). Existují i stránky, kde si můžete dosytosti prohlížet dívky sice oblečené, ale možná o to více krásnější. 

Prostor pro všechny obdivovatele něžného pohlaví nabízí například web MISS Net, který je zároveň on-line soutěží a databází modelek. Prvotním záměrem vzniku webu totiž bylo umožnit zájemcům o modeling prezentovat se bez velkých finančních nákladů. Potřebný je pouze čas na vyplnění online registrace a odeslání fotografií.

Veřejné hlasování na internetu probíhá tak, že kliknete na odkaz PŘIDAT HLAS, doplníte svůj e-mail a náhodný kód. Za pár minut vám bude doručena elektronickou poštou zpráva s žádostí o potvrzení vašeho hlasování, které je nutné aktivovat kliknutím na odkaz v zaslaném e-mailu. 

Odlišovat od ostatních podobně zaměřených webů se tyto stránky snaží především jednoduchostí při vyhledávání registrovaných osob v on-line databázi podle určitých požadavků či parametrů. Pomocí vyhledávacího formuláře lze vyhledávat nejen podle jména, věku, míry, ale i podle toho, o jaký druh spolupráce má registrovaná osoba zájem. Samozřejmostí je posílání vzkazů s nabídkou pro danou osobu.

Ale abych tu nebyl nařčen z diskriminace - na své si na webu MISS Net (navzdory jeho názvu) přijdou i ženy. Nebo ještě lépe - na své si na tomto webu přijdou všichni, kdož se rádi podívají na hezké muže

.: HODNOCENÍ: grafika (6/10), obsah (9/10)

Autora najdete na weblogu Laco stále bloguje.