Nokia Wireless Keyboard se k mobilnímu telefonu připojuje bezdrátově prostřednictvím technologie Bluetooth a je typu QWERTY. Podporovány jsou v současné době jen nejnovější mobilní telefony s operačním systémem Symbian, mezi které patří Nokia 7610 a připravované modely 6260 a 6630.

Klávesnice váží 190 gramů včetně dvou AAA baterií a její rozměry jsou 262x87x13 mm v rozloženém stavu nebo 133x87x19 mm v zavřeném stavu. Klávesnici lze použít nejen pro psaní zpráv, ale např. i pro zaznamenávání poznámek nebo zadávání událostí do kalendáře.

Baterie by měly postačit na téměř 50 hodin práce a klávesnice je vybavena speciálními tlačítky pro rychlý přístup do menu telefonu a pro spuštění editoru zpráv. Teoreticky lze s ní pracovat až do vzdálenosti 10 metrů od mobilního telefonu.

Jen pro vybrané Nokie

Nevýhodou je, že klávesnici je možné připojit pouze k mobilním telefonům Nokia, a to ještě jen k některým modelům (uvedeným v úvodu článku). Pokud by klávesnice šla připojit prostřednictvím Bluetooth i např. ke kapesním počítačům PDA, rázem by stoupla její hodnota.

Novinka se v obchodech objeví v posledním čtvrtletí letošního roku, a to za odhadovanou cenu okolo 4 tisíc korun, což není vůbec málo. Již nyní si na webových stránkách Nokie můžete prohlédnout ukázkový flash.