Samsung chce v Aténách demonstrovat, že moderní mobilní zařízení jsou silnými a flexibilními nástroji. Podobně jako osobní počítače dnes běžně obsahují funkce, které umožňují jejich majitelům získávat aktuální informace z internetu či pracovat s elektronickou poštou.

Vzhledem k tomu, že systém WOW je založen na existujících a vyzkoušených technologiích a standardech jako klient/server, Java, WAP, SMS a GPRS, je stejně spolehlivý a robustní jako podobný systém v prostředí pevných linek, tedy počítač s připojením k internetu.

Mobil s funkcemi kapesního počítače

Základem programu WOW je chytrý telefon SGH-i530. Ten je zajímavý především tím, že kombinuje funkce mobilního telefonu, digitálního fotoaparátu a kapesního počítače Palm. Třípásmový telefon je založen na operačním systému Palm OS 5.2.1 a podporuje všechny aplikace, které je možné provozovat na kapesních počítačích Palm.

Vybaven je dvěma displeji, přičemž hlavní TFT displej s rozlišením 324x352 bodů poskytuje 65 tisíc barev a je dotykový. Vnější OLED displej má rozlišení 96x 28 pixelů a zobrazuje stav telefonu a aktuální čas.

Samsung SGH-i530 má 32 MB paměti RAM a slot pro paměťové karty typu SD/MMC. Kromě toho je vybaven infračerveným portem. S akumulátorem o kapacitě 1100 mAh vydrží 200 minut hovoru a 100 hodin v pohotovostním režimu.

Telefon má rozměry 87x54x26,9 mm a váží 190g. Dodává se s multimediálním softwarem Palm pro přehrávání zvuku a videa, prohlížečem WAPu ve verzi 2.0 a podporuje pro aplikace Java.